تمبر یادبود شهید «حاج حسین همدانی» رونمایی شد

صبح روز دوشنبه (۶ دی ماه) آیین رونمایی از تمبر یادبود سرلشکر پاسدار شهید حسین همدانی و تجلیل از خانواده‌های شهدای مدافع حرم با حضور محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، حسین دهقان، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و سرهنگ علیرضا عاشوری، مسوول سازمان بسیج ادارات برگزار شد.
در این مراسم سردار حسین دهقان، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اظهار داشت: امروز قدرتی که می‌تواند علیه اسرائیل باشد، علیه اسلام به‌کار گرفته شده و جوان‌هایی هستند که حاضرند جانشان را برای اسلام بدهند، اما در راه اشتباه قدم گذاشتند و فقط مسلمانان را می‌کشند. وی گفت: اسرائیل چقدر باید هزینه می‌کرد که حلب، قلب اقتصادی سوریه را به این جهت بکشاند، اما با نیروی جوان‌هایی فریب‌خورده به این هدف دست یافت؛ چه میزان هزینه و زمان زیاد لازم است که این وضعیت دوباره ترمیم شود که البته مستکبران هیچ‌وقت به فکر ترمیم این وضعیت نخواهند بود و این در حالی است که اگر جامعه اسلامی دچار فقر باشد، فقر زمینه‌ساز خشونت و ادامه خصومت‌ها می‌شود. وی تصریح کرد: شهید همدانی از جمله شخصیت‌های تاریخی کشور است که در مقاطع مختلف گره‌گشا بودند و اثرات تاریخی از خود در کشور به جا گذاشتند.
در ادامه این مراسم، محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز اظهار داشت: اگر قرار است این نظام استوار بماند، همواره باید راه شهدا، فداکاری، آرمان و اندیشه‌های آنها برای ما زنده باشد. وی گفت: همواره از اینکه این اندیشه‌ها را بین جوانان زنده نگه داریم، استقبال کرده‌ام و اگر امروز ما هستیم، نظام هست و امنیت وجود دارد و بچه‌های ما می‌توانند جزو مدافعان حرم باشند، ادامه همین اندیشه‌هاست. واعظی همچنین درباره حماسه ۹ دی، اظهار داشت: در همه مقاطع بیداری، مقاومت، هوشمندی و فهم بالای مردم بوده که کشور را در مقابل هر تهدید داخلی و خارجی مصون نگه داشته و حماسه ۹ دی یکی از این مواقع است که با ندای رهبر انقلاب، مردم فتنه را خاموش کرده‌اند. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: این حماسه بر نقش فرمانبرداری از ولایت در رسیدن به موفقیت تأکید کرد.
در پایان این مراسم با حضور فرزند و همسر شهید حاج حسین همدانی از تمبر یادبود این فرمانده شهید مدافع حرم رونمایی شد.

تهران
٢٨(°C)